Як навчаються тернопільські учні за кордоном

03 лютого 2023 19:49:15    

Школярі, які задля власної безпеки зараз перебувають за кордоном, паралельно продовжують навчання і в місцевих школах. Для таких учнів навчальні заклади пропонують різні форми навчання. Тож як вони організовують свій освітній процес, далі.

Отже з початком війни майже 10% тернопільських учнів обрали для себе індивідуальну форму навчання. Вона може бути сімейна, дистанційна та екстернатна.

Можливість навчатись, поєднуючи різні форми, у школярів була і в попередні роки, однак тоді кількість учнів була значно меншою.

“З початком війни значна частина дітей перебувала за кодоном. Це близько 20-24%. Ця цифра протягом другого семестру попереднього навчального року коливалась. У цьому навчальному році також є дітки, які здобувають освіту за кордоном і цей відсоток становить десь близько 9% дітей”, — відзначила начальниця відділу дошкільної, середньої та позашкільної освіти управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ірина Сум.

Школярі можуть обрати екстернатну, сімейну чи дистанційну форму. Для цього перед початком навчального року батьки повинні детально ознайомитись із правилами кожної з них. Написати заяву директорові та погодити програму із вчителями.

За словами Ірини Сум, на екстернатній формі навчаються близько 4%, а на сімейній домашній —  3.5% дітей.

Оля Гондз — учениця 11 ліцейно-історичного класу тернопільської школи №6. Зараз вона живе в Австрії. Виїхала за кордон ще в березні минулого року. Розповідає, хотіла навчатись у віденській школи, але не було місця. Тому довелось йти на навчальні курси.

Спочатку дівчина здобувала освіту в тернопільській школі на дистанційній формі навчання, втім зізнається поєднувати з закордонним життям було важко. Тому на наступний навчальний рік вирішила перейти на сімейну форму. Подробиці — у сюжеті.

Запис Як навчаються тернопільські учні за кордоном спершу з'явиться на Телеканал ІНТБ.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS