Згідно з повідомленням  ця пільга стосується безпосередніх учасників бойових дій в умовах воєнного стану, а для її отримання військовослужбовці повинні надати копії наказів своїх командирів, що підтверджують виплату їм додаткової винагороди.

Військовий податок у розмірі півтора відсотка в країні запровадили 2014 року для фінансування Збройних Сил. Однак нова поправка звільняє військовослужбовців від сплати цього податку під час їхніх бойових дій проти російських займанців.

Як відомо, в лютому 2022 року Кабмін ухвалив постанову про виплату військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях, щомісячної грошової допомоги у розмірі ста тисяч гривень. Інші категорії військовослужбовців отримують додаткову винагороду в розмірі 30 000 гривень на місяць. Від першого лютого 2023 року розмір доплат для військовослужбовців залежатиме від місцевости, де вони проходять службу, водночас 100 000 гривень виплачуватимуть тим, хто виконує бойові завдання на передовій.

Звільнення від оподаткування військовим збором доходів, отриманих під час бойових дій, має забезпечити вкрай необхідне фінансове полегшення для українських солдатів, які ризикують своїм життям на передовій. Нова постанова також підкреслює зобов’язання Уряду підтримувати своїх військовослужбовців у боротьбі проти російської аґресії.