На Городоччині планують побудувати другий у Хмельницькій області хоспіс

23 березня 2023 17:53:44    

Городоцька міська багатопрофільна лікарня уклала угоду з ТОВ "Архідельта" щодо створення проєкту нового хоспісу. Про це стало відомо зі сайту “Прозорро”.

Мова йде про розробку проєктно-кошторисної документації для реконструкції комплексу будівель під відділення паліативної допомоги (хоспісу) у селі Лісоводи Городоцької громади. Вартість проєктних робіт оцінили у 1,24 мільйона гривень.

Планується створення проєкту, робочої документації. Будівництво має пройти в одну чергу та включатиме проведення благоустрою території. Виконати проєктні роботи збираються до кінця цього року.

Про плани будівництва хоспісу директор Городоцької лікарні Олександр Кушнір говорив ще у 2021 році.

“Плануємо його відкрити на базі Лісоводської лікарні. Паліативна допомога — це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями. Головною нашою метою є максимальне полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта наприкінці земного життя”, - розповідав він в інтерв’ю виданню "horodok.city".

Варто зазначити, що будівлю лікарні у Лісоводах майже не використовували ще з 2010 року. Тоді розмірковували, що вона підходить під облаштування хоспісу.

Поки що єдиний в області хоспіс працює у Хмельницькому. Він був відкритий на початку 2022 року. Його створили на вулиці Житецького, 22. Там перебуватимуть люди з останніми стадіями онкозахворювань, серцево-судинними, неврологічними та іншими невиліковними хворобами. Завдяки належним умовам і догляду, вони зможуть достойно прожити дні, які їм залишилися.

Відділення паліативної та хоспісної допомоги створили на базі стаціонару протитуберкульозного диспансеру, закритого внаслідок медичної реформи.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS