У Львові квітнуть форзиції та крокуси, а з наступного тижня розквітатимуть ще деякі рослини

24 березня 2023 05:13:03    

Окремі види магнолії можуть розпочати цвітіння на початку квітня.

Цього тижня у Львові починають розквітати форзиції. Також на багатьох подвір’ях Львівщини розпустилися підсніжники.  Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив директор ботанічного саду ЛНУ Андрій Прокопів.

На фото – форзиції / Фото умовне

Найпершими починають розквітати трав’янисті рослини та кущі. З наступного тижня на Львівщині почнуть квітнути крокуси. Зазвичай вони бувають сині, білі та жовті. Багато садово-лісових трав’янистих рослин прокидаються. Зокрема, медунка, незабаром розпуститься ряс, анемони та зірочки. На жаль, каже Андрій Прокопів, якщо наступного тижня на Львівщині будуть морози, то це може призупинити пробудження рослин.

На фото – крокуси / Фото умовне

«Навіть на південних сонячних схилах можна помилуватись мати-й-мачухою. Спочатку з’являються суцвіття, а потім листки, що разом створять яскраво жовтий-килим», – сказав він.

Водночас окремі види магнолії можуть розпочати цвітіння на початку квітня. Період розквітання може тривати до початку червня. Більшість видів магнолії привабливі тим, що вони зацвітають до розпускання листків. Такими є магнолія верболиста та кобус, які є в Стрийському парку та на деяких вулицях міста.

Нагадаємо, що на Львівщині у лісах та національних парках уже розквітли первоцвіти. Мешканців запрошують на квіткові тури, аби помилуватися весняними квітами та зробити фотографії.

Також додамо, що у п'ятницю, 24 березня, синоптики прогнозують хмарність з проясненнями та вечірній дощ. Вітер – південно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі – 5-10° тепла, вдень – 14-19° тепла.  У суботу, 25 березня, погода у Львові буде хмарною з проясненнями. Синоптики прогнозують дощ. Вітер – південно-західний, 9-14 м/с. Температура вночі 5-10° тепла, вдень 11-16° тепла. Tvoemisto.tv звернулося до Львівського гідрометцентру щодо прогнозу погоди наступного тижня та очікує на відповідь. 

Наталія Вареник

Фото: Твоє місто та з відкритих джерел 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Читати далі »

Новини Львів Live

Новини Львів »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS