Ірина Гримак та Олександр Сич обговорили у Львові майбутній розвиток областей

24 березня 2023 07:20:07    

У Львівській обласній раді Олександр Сич презентував власний творчий доробок – двотомне друковане видання, присвячене одному з ідеологів і співзасновників Організації українських націоналістів, автору Декалога українського націоналіста Степану Ленкавському.

«Ще 1998 рооку друзі-пластуни попросили допомогти написати життєпис Степана Ленкавського, щоб зареєструвати курінь його імені. Я почав шукати інформацію і усвідомив, що її дуже обмаль. Така відома людина, яка написала Декалог ОУН, і ці заповіді українського націоналіста знав кожен пересічний патріот, але не знав хто його написав. З того часу я вирішив і працюю над тим, щоб повернути Ленкавського в українську історію, а його твори в українську науку», – зазначив Олександр Сич.

На Личаківському кладовищі у Львові голови обласних рад вшанували пам’ять воїнів російсько-української війни.

Також Ірина Гримак та Олександр Сич ознайомилися з експозиціями музеїв Дім Франка та Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові.

«Наші музеї працюють попри війну і необхідність переховувати цінні експонати. Організовують театралізовані екскурсії, виставки сучасних художників, запрошують на лекції і майстер-класи, видають наукову літературу. У свою роботу музейники вкладають душу і любов. І це дає чудовий результат. Мій колега, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич за фахом історик, автор нарисів та досліджень на тему героїчного минулого України, націоналізму та сучасної політики. Тому у Львові йому було цікаво відвідати місця, пов’язані з життям і творчістю видатних українців Франка і Грушевського, які мали визначальний вплив на формування світогляду українців», – зазначила Ірина Гримак.

Читати далі »

Новини Львів Live

Новини Львів »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS