Український контрнаступ на Запоріжжі та важкі бої на сході: показали свіжу карту війни в Україні

24 березня 2023 08:11:40    

Українські війська провели контрнаступальну операцію в Запорізькій області.

Тим часом на сході країни тривають запеклі бої. ЗСУ продовжують відбивати ворожі атаки на кількох напрямках. Про це свідчать свіжі карти боїв в Україні, опубліковані Інститутом вивчення війни (ISW).

Російські війська 23 березня здійснили обмежені наземні атаки на північний схід від Куп'янська та вздовж лінії Сватового-Кремінної. За даними українського Генштабу, російські війська завдали невдалих наземних ударів поблизу Синьківки, Макіївки, Білогорівки та Верхньокам'янського.

Геолокаційні кадри, опубліковані 23 березня, вказують на обмежений наступ росіян на південний схід від Білогорівки. Один з російських військових блогерів стверджував, що війська РФ проводили невдалі наступальні операції поблизу Тернів, Макіївки та Білогорівки, але просунулися до річки Сіверський Донець у районі Серебрянського лісу.

Російські загарбники минулої доби продовжили атакувати місто Бахмут та його околиці. Підрозділи групи "Вагнера" залишаються основними російськими силами, які діють на бахмутському напрямку. Вони ще не втратили своїх наступальних можливостей. Однак, українські сили продовжують виснажувати найманців, що дасть змогу українським силам проводити наступальні операції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза ворожих ударів залишається високою: Генштаб повідомив про російські обстріли

За даними українського Генштабу, у Бахмуті ведуться постійні позиційні бої, а українські війська відбили російські штурми на північний захід від Бахмута в Олександро-Шултиному та Богданівці. А також на північний схід від Бахмута у Васюківці й на південь ‒ в Предтечиному. Російські джерела стверджують, що сили РФ повністю захопили промислову зону в північному Бахмуті та продовжують бої в центральній та південній частинах міста.

Російські "воєнкори" стверджували, що бої тривають на південний захід від Бахмута в Іванівському і що найманці "Вагнера" атакують Крохмальне на північний захід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 березня, показують, як українські війська б'ють зі стрілецької зброї по сусідніх російських силах на західному березі річки Бахмутка, що, ймовірно, вказує на те, що деякі росіяни форсували річку.

Російські сили 23 березня продовжували атакувати українські позиції навколо Авдіївки. За даними російських джерел, артилерія РФ встановила вогонь над українським шляхом постачання через Орлівку. Росіяни також стверджують, що захопили західну околицю Новобахмутівки (приблизно 12 км на північний схід від Авдіївки) і продовжували наступ на Первомайське та Сіверне з півдня.

Однак, інше російське джерело сумнівається, що російські сили захопили Новобахмутівку та Степове, і зазначило, що російські сили також ведуть бої за Кам'янку, приблизно 5 км на північний схід від Авдіївки.

Російські війська також продовжували наступальні дії на захід від Донецька, але станом на 23 березня не відновлювали наступ біля Вугледара. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували Мар'їнку та Побєду, що за 22 і 25 км на південний захід від Донецька.

За інформацією російських джерел, підрозділи 155-ї російської морської піхотної бригади продовжують виконувати бойові завдання в районі Вугледара. Нещодавно опублікували кадри з цього району, які вказують на те, що російські та українські сили ведуть позиційні бої поблизу Вугледара.

На півдні українські війська продовжують рейдові дії над Дніпром у Херсонській області та завдають ударів по російських позиціях на східному березі річки. На геолокаційних кадрах бойових дій, опублікованих 20 березня, видно, як російські війська завдають ударів по українських військах, що діють на південному сході острова Великий Потьомкін.

На опублікованих 23 березня відео з геолокацією бойових дій видно, як українські безпілотники завдають ударів по російських позиціях біля Винрозсадника на східному березі Дніпра. Російські джерела повідомляють, що війська РФ втричі збільшили чисельність особового складу на лівому березі Дніпра в очікуванні українського контрнаступу.

За даними російських джерел, українські війська вели контрнаступальну операцію на заході Запорізької області. 22 березня російський "воєнкор" заявив, що українські війська контролюють близько половини Новоданилівки і що це селище раніше було неокупованою сірою зоною. Інший військовий блогер 23 березня заявив, що українські війська вели контрнаступ у напрямку Роботиного.

Тим часом російські війська регулярно обстрілюють Херсонську, Запорізьку, Дніпропетровську та Миколаївську області.

Російські загарбники й надалі зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар'їнському та Шахтарському напрямках.

За минулу добу українські захисники відбили на них понад 79 атак противника. Про це вранці 24 березня повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

Читати далі »

Російське вторгнення Live

Російське вторгнення »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS