В ООН повідомили про страти полонених на війні

24 березня 2023 20:36:31    

В Організації об'єднаних націй задокументували десятки випадків страт військовополонених за час повномасштабної війни в Україні.

У доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини повідомили про страти 15 українських військовополонених російськими військами, використання їх як живого щита, загибель двох поранених через відсутність медичної допомоги та про тортури, пише CNN.

Одного офіцера Нацгвардії України у квітні 2022 року катували та стратили після відмови передати пароль для входу на радіостанцію у Маріуполі.

"Військовослужбовець отримав три постріли в груди і один раз в голову після захоплення бойовиками групи найманців "Вагнера" в селі на південь від Бахмута", йдеться у документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Я нікого в живих залишати не буду": окупант зізнався у розстрілі неозброєних військових ЗСУ

В ООН кажуть, що отримали інформацію про страту щонайменше 25 російських військовополонених. Один з інцидентів стався в березні 2022 року в Луганській області.

"Згідно зі звітом ООН, деякі члени пов'язаних з Росією збройних угруповань були вбиті українськими військовослужбовцями після відмови оголосити про свій намір здатися. У звіті ООН говориться, що російські бойовики, деякі з яких, можливо, поранені або мертві, лежали на землі після артилерійського обстрілу", пише видання.

Україна надала групам ООН повний доступ до російських військовополонених. Росія не дає доступ до українських військовополонених попри неодноразові запити. Лише одного разку у серпні групі ООН дозволили зустрітися 13-ма українськими військовополоненими, що утримуються в окупованому Луганську. Однак допитати їх їм не дозволили.

Окрім доказів розстрілу українського воїна Олександра Мацієвського, українська сторона має дані про інші страти росіянами беззбройних українських військовополонених.

Російські терористи розстрілюють відкрито та цинічно. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Читати далі »

Російське вторгнення Live

Російське вторгнення »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS