ООН попереджає про зростання загрози голоду у 18 «гарячих точках» світу

31 травня 2023 14:56:59    

oon-poperedzhaye-pro-zrostannja-zagrozi- Фото: ВПП У світі зростає загроза голоду

У Судані, Буркіна-Фасо, Гаїті та Малі загроза голоду неминуча, а найближчим часом у цьому списку можуть опинитися Афганістан, Нігерія, Сомалі, Південний Судан та Ємен.

У 18 «гарячих точках» світу найближчим часом зростатиме загроза голоду через бойові дії, які там проводяться. Про це йдеться в доповіді Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і Всесвітньої продовольчої програми (ВПП), повідомляє пресслужба ООН.

Повідомляється, що в Судані, Буркіна-Фасо, Гаїті та Малі загроза голоду неминуча, а найближчим часом у цьому списку можуть опинитися Афганістан, Нігерія, Сомалі, Південний Судан та Ємен.

Ситуація ускладнюється через ефект Ель-Ніньо — кліматичне явище, що викликає потепління води в центральній і східній частинах Тихого океану і посилює кліматичні ризики в уразливих країнах.

«Якщо ми хочемо досягти глобальної продовольчої безпеки для всіх, то в наявних умовах ми більше не повинні йти звичайним шляхом розвитку бізнесу», — вважає Генеральний директор ФАО Цюй Дун’юй.

Глава ФАО наголосив на нагальній необхідності проведення реформ у сільськогосподарському секторі, щоб урятувати людей від голоду, а також усунути корінні причини нестачі продовольства у світі.

«Мало того, що все більше людей по всьому світу голодують, але й ступінь голоду, з яким вони стикаються, гірший, ніж будь-коли», — стверджує виконавчий директор ВПП ООН Сінді Маккейн.

Повідомляться, що конфлікт у Судані вже спричинив масові переміщення і гостре недоїдання. За прогнозами, понад мільйон громадян покинуть країну, і ще 2,5 мільйона всередині кордонів Судану зіткнуться з гострим голодом у найближчі місяці.

Автори доповіді попереджають, що ескалація конфлікту у Судані підвищує ризик негативних наслідків у сусідніх країнах, оскільки розростання кризи призведе до зростання кількості біженців, перебоїв у торгівлі та доставці гуманітарної допомоги.

Крім того, негативні тенденції, спричинені наслідками пандемії COVID-19 і повномасштабною війною в Україні, зберігаються майже у всіх «гарячих точках» через економічні потрясіння та інші стресові чинники.

До «гарячих точок» із дуже високим ступенем небезпеки голоду віднесено Центральноафриканську Республіку, Демократичну Республіку Конго, Ефіопію, Кенію, Пакистан, Сирію та М’янму.

До країн, де потенційно може виникнути загроза голоду, автори доповіді відносять Ліван, Малаві, Сальвадор, Гватемалу, Гондурас та Нікарагуа.

Раніше повідомлялося, що Путін планує влаштувати «великий голод».

Важкі переговори: чого досягли сторони щодо продовження “зернової угоди”

Запис ООН попереджає про зростання загрози голоду у 18 «гарячих точках» світу спершу з'явиться на Новини Дрогобича.

Читати далі »

Російське вторгнення Live

Російське вторгнення »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS