Ультиматум Зеленському! Прямо з США – тривожні новини: такого ми не чекали! Це шок!

31 травня 2023 21:29:04    

Координатор Ради національної безпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі в інтерв’ю CNN прокоментував атаку дронів по Москві та наголосив, що США не підтримують ударів по території Росії. Водночас він не підтвердив, що на столицю держави-агресорки летіли саме українські дрони. 

 

Кірбі наголосив, що США і далі передаватимуть Україні зброю для захисту своєї території, але не підтримують ударів по Росії, оскільки це підвищить рівень ескалації.   

 “Ми згодні з тим, що українці мають право на самооборону. Останні 15 місяців ми допомагали їм захищати себе і свою територію від російської агресії. Ми сказали, що не хочемо заохочувати чи сприяти атакам всередині Росії, тому що ми не хочемо бачити ескалацію війни за межами насильства, від якого вже страждає український народ”, – сказав він. 

У Білому домі не підтвердили, що за атакою дронів по Москві стоїть саме Росі. 

 “Ми все ще намагаємося отримати інформацію і скласти певне уявлення про те, що сталося… але я не можу сказати вам, що на даний момент у нас є якась точна інформація”, – сказав Кірбі. 

Він наголосив, що Київ запевнив Вашингтон у тому, що ЗСУ не використовуватимуть американську зброю для ударів по Росії. 

“Я думаю, ми всі розуміємо, що якщо ми дамо Путіну те, що він вимагає, а це – війна проти Заходу, війна проти США, війна проти НАТО, то буде набагато більше страждань по всьому європейському континенту, тому ми не хочемо бачити ескалацію цієї війни”, – сказав Кірбі.

Водночас керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович зазначає, що реакція всіх сторін є цілком очікуваною. Але, мабуть, найбільш показовою та цікавою стала російська.

“Зрозуміло, що Україна не може визнавати ту чи іншу свою участь у тому, що сталося. Так вона і робить, акцентуючи, що це – внутрішньоросійські проблеми. Позиція наших західних партнерів також зрозуміла, – вважає експерт. – Більш стримана – з боку Штатів (вони завжди говорили про неприпустимість застосування переданого нам західного озброєння для атак по території РФ). Деякі партнери з Європи вкотре дали зрозуміти, що Україна сама має право вибирати, якими методами протидіяти російській агресії. І в цьому плані атака за допомогою безпілотників – цілком прийнятний механізм”.

Щодо реакції в самій країні-агресорі, вона приємно порадувала, зізнався Ігор Рейтерович.

“Було видно певну розгубленість вищого військово-політичного керівництва РФ. Нерозуміння, як реагувати на такий удар. Незнання загального контексту, до чого це може призвести. Тому Кремль зайняв стандартну позицію – спочатку нічого не коментувати, а потім запевняти, що нічого екстраординарного не сталося. Як заявив особисто Путін. Це значною мірою пов’язано з тим, що Кремль не має реальних механізмів, адекватних, у його розумінні, у його системі координат – реакції на те, що сталося”, – пояснює експерт виданню Коментарі.

За його словами, тому російський режим усіляко намагається применшити масштаби того, що сталося. Роблячи акценти мало не на тому, що це нібито звичайний побутовий тероризм.

“Але насправді, Кремль і його пропагандисти зіткнулися з реальною проблемою, на яку не знають, як реагувати (не беручи до уваги чергову порцію істеричних заяв). І, звичайно, “вибуховим” моментом стало те, що ця атака знайшла певну підтримку всередині Росії. Значна частина росіян відверто раділа з того, що це сталося в Москві, в Барвісі, на Рубльовці. На території, де мешкає еліта. І це розкрило величезний нарив, який давно існував у РФ, але всіляко ховався. А саме — протистояння переважної маси населення з невеликим відсотком еліти, зосередженої, як правило, у великих містах, насамперед у Москві. І ось тут Кремль також не знає – як правильно реагувати. Тому воліє вдавати, що нічого особливого не відбувається. Адже якщо все вийде з-під контролю, це призведе до серйозних соціальних катаклізмів, зупинити які путінський режим станом на сьогодні просто не в змозі”, – резюмує Ігор Рейтерович.

The post Ультиматум Зеленському! Прямо з США – тривожні новини: такого ми не чекали! Це шок! appeared first on Корупція Інфо.

Читати далі »

Російське вторгнення Live

Російське вторгнення »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS