Макрон каже Східній Європі – Нам слід було послухати вас щодо Росії

31 травня 2023 22:51:03    

ПАРИЖ (Reuters) – Президент Еммануель Макрон визнав у середу, що Франція повинна була приділяти більше уваги східноєвропейським країнам, які попереджали про войовничу Росію до того, як Москва вторглася в Україну.

Макрон заявив на форумі з питань безпеки, що не повинно бути розділення між «старою Європою» та «новою Європою», маючи на увазі триваючі розбіжності між східними та західними країнами ЄС щодо таких питань, як Росія.

“Дехто казав, що ви втратили можливість мовчати, – сказав Макрон під оплески під час виступу в аналітичному центрі GLOBSEC у столиці Словаччини Братиславі. – Я думаю, що ми також втратили можливість послухати вас. Цей час закінчився”.

Він натякнув на зауваження, зроблене в 2003 році тодішнім президентом Франції Жаком Шираком, який сказав, що східноєвропейські країни, які виступили на боці Сполучених Штатів і Великобританії в їх рішенні вторгнутися в Ірак того року, і проти яких виступили деякі ключові західні союзники, включаючи Францію та Німеччину, зробили це. Було втрачено «гарну нагоду помовчати».

Ця заява шокувала країни Східної Європи та сприяла стійкій недовірі до Парижа з боку нових членів Європейського Союзу, яка знову виникла після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Після вторгнення східні країни ЄС, такі як Польща, критикували Макрона за те, що він залишав відкритими канали зв’язку з президентом Росії Володимиром Путіним або за те, що Росія не повинна бути «принижена» в контексті міжнародних зусиль, спрямованих на припинення конфлікту в Україні.

У середу Макрон також заявив, що Європа повинна будувати власну оборонну промисловість, а не покладатися виключно на захист Сполучених Штатів, хоча він визнав, що грошовий і матеріальний внесок США має вирішальне значення для створення надійного фронту проти Росії.

“Давайте будемо вдячними і скажемо спасибі Сполученим Штатам. Але чи ця адміністрація тут вічна?” – сказав Макрон. Ось чому європейський оборонний стовп НАТО є незамінним.

У листопаді 2024 року в Сполучених Штатах відбудуться президентські вибори, і Дональд Трамп, який на посаді президента заявив, що європейські країни повинні платити більше, щоб захистити себе, швидше за все, балотуватиметься знову.

Макрон сказав, що Росія зазнала явних невдач у війні, включаючи вступ Фінляндії до НАТО та втрату своєї легітимності на світовій арені.

“Війна ще не закінчилася, але ясно одне: Україна не буде вторгнута. Ми бачимо, що те, що мало бути “спецоперацією”, насправді є геополітичним провалом”, – сказав Макрон.

(Репортаж Мішель Роуз) Редагування Марка Генріха та Джона Бойла

Наші стандарти: Принципи довіри Thomson Reuters.

Читати далі »

Російське вторгнення Live

Російське вторгнення »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS