Через загрозу закриття пологового “Мати і дитина” медики вийшли на протест у Тернополі

07 червня 2023 23:01:32    

На мирну акцію протесту вийшли медики Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина”. Їхнє місце роботи – під загрозою ліквідації.

Все тому, що 4 квітня робоча група Тернопільської облради з напрацювання пропозицій щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я вирішила об’єднати дві надкластерні установи – КНП “ТОКПЦ «Мати і дитина»” ТОР із КНП “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” ТОР.

На мирну акцію запросили прийти тих, хто приймав рішення. Представники облради не прийшли, ситуацію пояснювала представниця робочої групи – директорка департаменту охорони здоров’я ОВА Ольга Ярмоленко.

“Є постанова 174-та (Кабінету Міністрів, – ред.), яка доручає військовим адміністраціям надати пропозицію реформи по спроможній мережі. В постанові передбачено те, що надкластерними закладами в обов’язковому порядку є обласна доросла і обласна дитяча лікарні. А також надкластерними закладами можуть бути заклади, які є вже в області, і в тому числі перинатальний центр, якщо є. Вони можуть бути як організаційно-методичні заклади рівня надкластер”, – говорить Ольга Ярмоленко.

* Надкластерний заклад – багатопрофільний лікарняний заклад, у якого наявні ресурси та технології, орієнтовані на надання медичної допомоги у найбільш складних та/або рідкісних випадках захворювань населенню всього госпітального округу за напрямами стаціонарної медичної допомоги відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України (ЗУ “Основи законодавства України про охорону здоров’я”).

Медики центру “Мати і дитина” ж наголошують, їхній заклад є надкластерним і може існувати самостійно. А тому ніякого об’єднання до іншого медзакладу не потребує. Тим паче лікарня заробляє на себе достатньо коштів.

“Дитина народжується тут і тут надається з першої секунди кваліфікована допомога за європейськими стандартами. Закриття цього центру позбавляє права новонароджених дітей на допомогу в перші 5 хвилин, які вважаються «золотими»”, – наголошує завідувачка реанімації центру “Мати і дитина” Неля Скубенко.

15 червня у МОЗ розглядатимуть перші пропозиції об’єднання з Тернопільщини.

Але медики не планують здаватися, адже, кажуть, постійна комісія з питань законності ТОР прийняла рішення, протилежне рішенню робочої групи. У закладі переконані, таке об’єднання є незаконним.

Тож боротьба за центр “Мати і дитина” у Тернополі триває.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS