Радянський барельєф, якому понад 60 років, заберуть з фасаду тернопільської школи

10 червня 2023 11:00:22    

На фасаді тернопільської школи номер 11 досі висить радянська символіка -“Мир, дружба і піонери”. Історія навчального закладу розпочалась ще у 1962. Саме тоді за рішенням виконавчого комітету Тернопільської міськради школі надали це приміщення, пише Т1 Новини

“Наша школа це була одна з перших новобудов на масиві «Сонячний» і при здачі будівлі в експлуатацію був створений барельєф «Вчитись вчитись вчитись». Якоїсь особливої історії немає. Це радянські часи, тоді такого роду барельєфи були актуальними і це було вимогою тогочасного суспільства”, — відзначає директор тернопільської загальноосвітньої школи № 11 Тарас Бурденюк.

Ще у 2021 році ставши директором, Тарас Григорович порушив питання бетонної вивіски, втім, через брак коштів, задумане не вдавалось реалізувати. Минулого року за рішенням комісії ТМР барельєф все ж вирішили демонтувати.

“Радянській символіці не місце на стінах сучасного закладу освіти. Але цей барельєф відноситься до складу основних засобів установи. Для його списання потрібен дозвіл від засновника і фонду державного та комунального майна. Ми такі дозволи отримали, тому демонтаж це суто технічне питання”, — пояснює Тарас Бурденюк.

Для демонтажу такої кам’яної плити необхідна спеціальна техніка та експерти з допуском до висотних робіт.

“Робітники і техніка будуть в нашому розпорядженні при реалізації громадського бюджету закладу Наша школа виграла великий громадський бюджет. Реалізація цього бюджету запланована на канікулярний період і під час реалізації ми плануємо демонтувати цей барельєф”, — відзначає директор школи.

Тож зараз школа очікує фінансування в рамках громадського бюджету, аби провести демонтаж та зробити реконструкцію фасаду школи.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS