Майже 20 млн грн за ремонт дороги у Краматорську отримає родина ексчиновника ОДА, засудженого за держзраду

10 червня 2023 14:01:56    

Власник фірми – під підозрою через ймовірне розкрадання грошей на відновленні зруйнованою війною Сумщини, рідний брат-підприємець має багаж кримінальних справ та був під підозрою щонайменше двічі, а батько був посадовцем, а потім відбув покарання за державну зраду.  Це лише деякі подробиці про родину Кізіменків з Донеччини. Вони володіють кількома фірмами, що постійно отримують бюджетні підряди мало не по всій Україні. Днями одна з цих фірм – “Укрбуд-проект-реконструкція” – перемогла у тендері від управління ЖКГ міста Краматорськ. Підприємству заплатять майже 20 млн грн за ремонт дороги. Розповідаємо, де саме працюватиме компанія та що про неї відомо.

Про тендер журналісти "Вільного радіо" дізналися на порталі "Prozorro".

За 19 990 000 грн в управлінні ЖКГ міста Краматорськ хочуть відремонтувати шляхопровід через залізничні колії по вул. Магістральній. 

Улица Магистральная в г. КраматорскВулиця Магістральна у м. Краматорськ, Google maps

Підряднику доручать, зокрема, замінити асфальт (на проїжджій частині й тротуарі) та огородження, покласти нові залізобетонні плити та встановити новий світлофор.  Строк виконання робіт —  31 серпня 2023 року. Перемогла у цьому тендері фірма “Укрбуд-проект-реконструкція”.

Що відомо про фірму, яка ремонтуватиме дорогу у Краматорську 

“Укрбуд-проект-реконструкцію” зареєстрували у 2015 році на Київщині. Основна діяльність компанії — будівництво житлових та нежитлових будівель. Підприємство має статутний капітал усього 1218 грн. 

Декілька років після створення компанія не брала участі в тендерах. Та наприкінці 2020-го в “Укрбуд-проект-реконструкції” змінився власник, і вже за кілька місяців у фірми почали замовляти ремонти (зокрема доріг) — спочатку на Луганщині, а потім й по всій країні. 

Відтоді підприємство отримало підрядів на понад мільярд гривень, з них понад 60 мільйонів — з бюджетів громад Донеччини. 

Найбільше підряднику заплатили цьогоріч — фірмі дістався контракт на реконструкцію Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації в Бучі, який зруйнували росіяни. Такі роботи вартують 287 617 477 грн. 

Єдиний власник та керівник “Укрбуд-проект-реконструкції” від 2020 року — Давід Кізіменко з Донецька. А от підписантом щонайменше з квітня по вересень 2022-го у реєстрах значився Алфьоров Євген Васильович. Він до 2013-го очолював Севастопольське комунальне підприємство “Севтеплоенерго”. Після окупації Криму Алфьоров почав працювати на росіян — щонайменше до 2015-го мав аналогічну “посаду” під керівництвом загарбників. 

Окрім цього, як йдеться у російських реєстрах, Євген Алфьоров у 2015-му став генеральним директором компанії “Проектная фирма “Аркон”, яку зареєстрували у Севастополі за законами загарбників. Нині кримська фірма не працює. 

Бізнес та зв’язки родини Кізіменків 

“Укрбуд-проект-реконструкція” – не єдина фірма Давіда Кізіменка та його сім’ї. У Давіда є матір Алла, батько Олег, рідний брат Марк та ще одна родичка Наталя Кізіменко. Ці люди займаються або займалися ремонтами за бюджетні гроші. Вони пов’язані й з компанією “Хозхімсервіс” (володіє мама, керує брат, серед власників були Давід та батько Олег), “Донсервісбуд” (раніше володіла мама, тепер у власності Давіда) та “Краматорська енергетична компанія” (фірма Давіда Кізіменка).

А батько Давіда  — Олег Кізіменко — офіційно вийшов з цього бізнесу, коли став начальником управління капітального будівництва Донецької ОДА. Чоловіка кілька років тому засудили за державну зраду.

Давіда Кізіменка підозрюють у розкраданні бюджетних грошей, які виділили на відновлення Сумщини 

За інформацією з судового реєстру, Давід Кізіменко нині перебуває під підозрою у справі з розкрадання бюджетних коштів, передбачених на відбудову знищеної інфраструктури Сумщини. У цьому провадженні підозрюють і колишнього заступника голови Сумської ОВА Олега Клименчукова та т.в.о. начальника місцевого департаменту капітального будівництва. Цьогоріч в СБУ заявили, що у 2022-му посадовці уклали договори на ремонти з афілійованими фірмами. Ці підприємці нібито у 2-3 рази завищували ціни на будматеріали. 

Серед фірм, які займалися відновленням Сумщини у 2022-му, і “Укрбуд-проект-реконструкція”. Окрім цього, в матеріалах справи вказано, що один з працівників департаменту капітального будівництва Сумської ОДА (який причетний до підписання договорів на ремонти) раніше працював у ТОВ “Хозхімсервіс”, яка теж належить родині Кізіменків. 

Окрім цього, на Давіда Кізіменка записали ще дві компанії, після того, як там з’явилися проблеми. 

З 2014-го підприємець володіє та керує фірмою “Донсервісбуд”. Її зареєстрували 2004-го у Донецьку, з 2006 по 2009 рік серед власників була записана Алла Кізіменко (мама). Кізіменку фірма перейшла того ж року, коли на попереднього директора фірми завели кримінальну справу щодо розтрати бюджетних коштів на ремонтах у Слов’янську. Минулому керівникові повідомляли про підозру, він був під домашнім арештом. Востаннє справу у суді розглядали 2018-го, інших рішень щодо неї (зокрема й про продовження домашнього арешту, адже ухвала втратила чинність за 60 днів) немає у відкритому доступі. 

2022-го Давід Кізіменко став власником ТОВ “Краматорська енергетична компанія”. Як з’ясували журналісти порталу “Наші гроші”, ця фірма одна з тих, кому Слов’янська міськрада кілька років тому заплатила зайві гроші за альтернативне опалення шкіл. Тоді компанією володіла інша людина. 

Марк Кізіменко був під підозрою щонайменше двічі

Рідний брат Давіда Марк Кізіменко з 2009 року керує фірмою “Хозхімсервіс”. До цього директорами компанії були кілька інших людей, серед яких (у 2004-2006 роках) вже відомий нам експосадовець з Севастополя Євген Алфьоров, який залишився у “владі” після окупації міста. 

“Хозхімсервіс” зареєстрували 1997-го у Донецьку, тоді серед власників був Олег Кізіменко. Коли чоловік очолив департамент капітального будівництва Донецької ОДА, відповідно до документів, частку компанії переписали на його дружину Аллу Кізіменко. З 2012 по 2020 частка “Хозхімсервісу” була й в Давіда Кізіменка. Нині компанія повністю записана на Аллу. 

“Хозхімсервіс” багато років співпрацює із держзамовниками. Лише з 2016 року (більш ранніх тендерів немає на "Prozorro") фірма заробила у комунальних та державних замовників понад 5 млрд грн. З бюджетів громад Донеччини “Хозхімсервісу” за цей час заплатили 1 млрд 711 млн 716 тисяч 147 грн. 

“Хозхімсервіс” фігурує в декількох кримінальних провадженнях. Щонайменше по двом з них Марк Кізіменко (як директор) був підозрюваним.

Одна зі справ стосується ремонту магістрального водоводу в місті Дніпрорудне, що у Запорізькій області. Як встановили слідчі, у 2018-му підрядник “Хозхімсервіс” отримав гроші за роботи, однак не виконав їх повністю. 2019-го Марка Кізіменка затримали, взяли під варту та оголосили про підозру у заволодінні бюджетними коштами у великих розмірах. 

Щоправда, згодом підприємця відпустили додому під особисте зобов’язання, пізніше захисник Кізіменка домігся у суді й скасування підозри. 2020-го підприємця кілька разів оголошували у розшук, а кримінальне провадження призупиняли. Ймовірно, справу розслідують й досі — востаннє її розглядали у суді у грудні 2022-го, однак ці рішення закриті. 

Також Марка Кізіменка 2021-го підозрювали в ухиленні від сплати податків. Як стверджують слідчі, впродовж 2019-2020 “Хозхімсервіс” не заплатила 4 837 960 грн податків. Однак після того, як директору фірми оголосили про підозру, компанія заплатила всю суму, тож Марка Кізіменка звільнили від кримінальної відповідальності.  

“Хозхімсервіс” фігурує й в інших кримінальних провадженнях. В одному з них йдеться про ухилення від сплати податків на суму 38 491 932 грн. Також слідчі вважали, що фірма причетна до розтрати бюджетних коштів, змов з конкурентами на торгах та співпраці з фіктивними підприємствами. 

Олег Кізіменко був посадовцем та отримав покарання за державну зраду

Цікавив правоохоронців і батько Давіда Кізіменка, який ремонтуватиме дорогу у Краматорську, Олег Кізіменко. Він офіційно вийшов з бізнесу, коли став посадовцем, — з 2004 по 2012 чоловік очолював департамент капітального будівництва Донецької ОДА. Після чого кілька місяців керував управлінням капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Звідти ж перейшов на посаду заступника мера Севастополя. Після окупації Криму росіянами Олег Кізіменко (як і причетний до родинного бізнесу Євген Алфьоров) став працювати вже в “адміністраціях” Севастополя під керівництвом загарбників. 

Кар’єра Олега Кізіменка під керівництвом окупантів завершилася 2015-го. Тоді росіяни йому висунули обвинувачення у шахрайстві — нібито експосадовець (тоді Кізіменко був так званим “начальником управління капітального будівництва” окупованого Севастополя) привласнив 45 мільйонів рублів на контрактах щодо ремонту міста. 

Олег Кізіменко повернувся на підконтрольну Україні територію. 2018-го його затримали та засудили за державну зраду. Чоловікові дали 5 років умовно з іспитовим терміном 1 рік. 2019-го Кізіменка звільнили від кримінальної відповідальності. 

Закон дозволяє підписувати контракти з такими фірмами 

“Якщо в тебе немає підозри зі сторони контролюючих органів — то ти не працюєш. Така ремарка жартома, але що мені коментувати, якщо немає рішення суду (вироку)”, — так відповідає заступник міського голови Краматорська Андрій Безсоний на питання, чи не завадить такий бекграунд підрядника його роботі. 

В Україні працює презумпція невинуватості: слідчі органи мають довести в суді, що людина винна, а виправдовуватись для відсутності вироку не потрібно. Тобто інформація слідчих не завадить посадовцям у місті Краматорськ підписати контракт із підрядником “Укрбуд-проект-реконструкція” та заплатити йому з бюджету. 

Ця фірма на тендері запропонувала нижчу ціну, ніж її суперник, тож перемогла у торгах. Однак поки що договір із компанією не уклали.

“Переможець ще не обраний. Згідно з процедурою, якщо його оберуть, впродовж 4-х діб після перемоги він має надати всі довідки щодо чистоти підприємства. І тільки після цього ми зможемо підписати договір”, — каже Андрій Безсоний. 

Ми намагалися зв’язатися із представниками ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція” та запитати їх особисто про звинувачення керівництва фірми у розкраданнях бюджетних коштів. Однак за номерами, вказаними в реєстрі, ніхто не відповів.

freeradio.com.ua

Читати далі »

Російське вторгнення Live

Російське вторгнення »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS