“Діємо для здоров’я”: у Полтаві провели тренінг для двох мобільних медичних бригад

10 червня 2023 14:04:43    

9 червня у Центрі знань з неінфекційних захворювань КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» відбувся черговий треніг для двох мобільних медичних бригади проєкту «Діємо для здоров’я».

Про це повідомили у КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР».

Під керівництвом супервізора Наталії Супруненко, начальника Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад із надання психіатричної допомоги» вони працювати за темою «Психологія роботи в команді, індивідуальні психологічні супервізії та командоутворення». Привітали учасників заходу керівник Полтавського обласного центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва та координатор проєкту «Діємо для здоров’я» Олег Дудін.

Бригади щодня працюють у сільській місцевості: проводять огляди та діагностичні процедури, призначають лікування, безоплатно надають потрібні ліки та за потреби перенаправляють до вузьких спеціалістів. Cімейний лікар і медсестра проводять первинний огляд. За необхідності пропонує допомогу психолог: спілкується, надає рекомендації та завдання, які людина може виконувати самостійно після візиту. За допомогою звертаються як сільські мешканці, так і внутрішньо переміщені особи з Донецького, Бахмутського та інших напрямків. Здебільшого це люди старшого віку.

Про секрети створення позитивного мікроклімату у невеликому колективі, який працює з населенням, кожна команда говорила із супервізором окремо. Опрацьовували секрети командної роботи, про існування яких навіть самі не здогадувалися, оцінювали позитивний внесок кожного фахівця у спільну комфортну співпрацю. Адже кожен виїзд – як маленьке життя: колектив збирається, вирушає за місцем призначення, стикається зі складними клінічними випадками, вирішує їх і отримує результат. При цьому дуже важливо, щоб кожен член бригади почувався комфортно. А коли добре людям у команді, це обов’язково відчуває пацієнт. Сімейний лікар однієї з команд Марія Гвоздик поділилася враженням однієї з пацієнток: «Я оце до вас прийшла, поспілкувалася і ще до призначення лікування уже полегшало».

Для створення такого клімату важлива роль кожного члена команди. Наприклад, за словами водія однієї однієї з команд Вадима Смоляновського, він опікується не лише кермом і дорогою: «Я завжди питаю, чи не холодно, чи не спекотно в салоні, спостерігаю, чи ніхто не засмутився надмірно. Всім усміхаюся, і це – діє. А коли «батарейка закінчується», ми спиняємося або на квітучому полі – бузку, ірисів чи маку. Фотографуємося, обіймаємо дерева – за порадою нашого психолога».

Спільний тренінг розпочався з практичного завдання: після короткої розмови членів різних команд, треба було представити колегу, визначивши найважливішу рису його характеру. Після такого знайомства обговорювали надважливі для роботи в групі речі: як допомагати іншим без шкоди для себе, яке навантаження є посильним, до чого призводить надмірна кількість емпатії. Обговорювали моделі стійкості, рівні емоцій, виснаження від співчуття, почуття провини.

Як наголошує Наталія Супруненко, проблеми з психічним здоров’ям несуть величезний економічний тягар для суспільства. За деякими дослідженнями, один долар, інвестований у охорону психічного здоров’я, дає в економіку країни два долари економії вартості. Якщо йдеться про виклики в період кризи, важливість цього питання зростає в рази.

Загалом обидві команди пройшли цього дня тренінги з командотворення та спільне заняття «Психологія роботи в команді». Керівник адміністративного відділу медичного центру «Мій лікар» Олена Довгань, яка є координатором мобільних бригад, про феномен групової роботи говорить так: «Я не сумнівалася у згуртованості наших бригад. Але тут отримала можливість подивитися на їхню роботу і стосунки «збоку». Вони дійсно круті».

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS