Нейробіологи: ось вправа № 1 для боротьби зі старінням!

15 квітня 2019 22:02:00    

У міру нашого дорослішання – а потім і старіння – ми потроху «зношуємося».

І перш за все це стосується роботи мозку, який поступово втрачає гнучкість в реагуванні на внутрішні хімічні переходи і зміни організму. Особливо старіння мозку прискорюється такими хворобами, як синдром Альцгеймера.

Проте одне вельми цікаве дослідження, опубліковане німецькими вченими в журналі «Frontiers of Human Neuroscience», показало, що процес старіння мозку уповільнюють не тільки систематичні традиційні фізичні навантаження, але і … танці , які показують ще більш вражаючий результат!

Як говорить доктор Катрін Рефельд, провідний вчений даного дослідницького проекту в німецькому центрі нейродегенеративних хвороб в Магдебурзі (Німеччина):

«Саме танці дозволяють добиватися ще більш ефективних результатів у протидії старінню мозку і тіла в порівнянні зі звичайним фітнесом і спортом» .

Такі результати були отримані завдяки експерименту, який поставила команда під керівництвом доктора Рефельда.

До участі в ньому були залучені кілька літніх людей із середнім віком 68 років. Частина з них протягом 18 місяців займалася фітнесом, інші – виключно танцями.

Після закінчення терміну команда вчених з Магдебурга встановила досить цікаві результати!

Виявилося, що систематичні заняття танцями – куди більш ефективний захист проти старіння і дегенерації клітин головного мозку!

У обох груп спостерігалося збільшення гіпокампу – ділянки мозку, який найбільше страждає від старіння. Він відповідає за пам’ять, рівновагу і навчання.

Але тільки в учасників з танцювальної групи збільшився обсяг інших підвідділів лівого гіпокампу. Більше того, лише танці змогли збільшити обсяг підстави гіпокампу!

Цікаво, що група літніх людей кожні пару тижнів змінювала стиль танців – вони танцювали під різну музику під керівництвом досвідчених хореографів.

Дослідження показало, що такий додатковий захисний ефект був досягнутий не в останню чергу тому, що групі доводилося не тільки запам’ятовувати танцювальні рухи, але також і музику , паралельно згадуючи раніше вивчені рухи.

Таким чином, систематичні заняття танцями виявилися в значній мірі більш ефективними в порівнянні з традиційним фітнесом!

Доктор Рефельд дає пораду, яка змусить багатьох з нас пуститися в танок:

«Думаю, кожному хочеться жити самостійним і здоровим життям якомога довше.Фізична активність – один з чинників, який цьому сприяє, оскільки протистоїть декільком факторам ризику і уповільнює вікові погіршення.

Я вважаю, що танець – це дієвий спосіб поставити нові завдання для розвитку тіла і розуму, особливо в старості».

Що ж робити тим, хто не вміє танцювати і позбавлений почуття ритму?

Постарайтеся віддатися на волю музики і не думати, як ви виглядаєте зі сторони. Тому що музика дійсно має терапевтичний ефект: вона піднімає настрій і підвищує рівень щастя.

Джерело

Читати далі »

 

 

Copyright © 2019 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS