Найкращі афоризми спікера Верховної Ради Івана Плюща, які стали улюбленими в народі

18 квітня 2019 17:27:55    

Колишній спікер Верховної Ради та секретар РНБО Іван Плющ запам’ятався всім не тільки як політичний важкоатлет і довгожитель, але й майстер “народницьких” перлів.

Протягом своєї політичної кар’єри Іван Степанович обіймав багато різних посад. Але найбільш запам’ятався головуванням у Верховній Раді в буремні 90-ті, коли йому, колишньому компартійному діячеві, доводилося усмиряти у сесійній залі комуністів і різноманітних реваншистів, які ніяк не могли змиритися з незалежністю України.

“Депутате Заєць! Не стрибайте по залі! Ви ж не в лісі!” – одна з найвідоміших фраз, кинута з президії в залу на адресу народного депутата Івана Зайця.

Пізніше, коли той став міністром екології, Іван Плющ пожартував: “Які Зайці, така й екологія”.

Одного разу, коли нардепи висували кандидатів у судді Конституційного суду, терпіння Івана Плюща урвалося: “Зачекайте! Так це ж силу-силенну кандидатів зможуть висунути. А що робити з вже висунутими членами?”

Легендарною стала і дикція Івана Плюща, який вимовляв замість звуку “ф” – “хв”: “Включіть мікрохвона у задньому проході!”

Одного разу нардеп Лариса Скорик затягла свій виступ, на що Іван Плющ відразу відреагував двозначно: “Депутат Лариса Скорик, кінчайте!”

У парламенті згадують, що коли у Верховній Раді хотіли “продавити” один із законопроектів, Іван Плющ поставив риторичне питання: “Навіщо його пхати, якщо воно не лізе?”

Також покійний спікер став автором воістину золотих афоризмів “Впихнути невпіхуєме”і “Це витрати кланової теорії”.

Забувши прізвище одного з нардепів, Іван Плющ швидко зметикував: “Депутат! Не пам’ятаю хвамілії – той, що в піджаку!”

“Я б не хотів, щоб тут влаштовували системи голосування, які могли б дозволяти голосувати із супутника”, – зізнавався він.

Казав Іван Плющ і про себе, зізнаючись, що “за життя стiлькі сала з’їв, що соромно свиням в очi дивитись”

Або ж, згадував “блатні” радянські часи: “Севрюгу можна було купити, лосося, воблу. А коли у тебе є можливість все це купити, пропадає бажання запасатися або наїдатися про запас”

“Якби після аварії на Чорнобильській АЕС радіаційна хмара не перетнула кордони СРСР, ніхто у світі не дізнався б про ту трагедію”, – говорив Іван Плющ. 

“Ви думаєте, чому нас весь світ так боявся? Тому що іноземцям ставало страшно, коли вони в наші громадські туалети заходили!” – згадував він.

“Ті, кого сьогодні називають олігархами і хто їздить на мерседесах, прийшли до свого багатства за принципом “із грязі в князі”. У мене нема потреби в таких грошах – я вважаю себе забезпеченою людиною вже понад 30 років. Моя зарплата за часів Союзу була 1300 рублів, із 68-го року у мене було дві машини і два водії. В 84-му я став Головою Київського облвиконкому і мав на машині номер 80-02. Оця 80-та серія означала, що ДАІшники, коли машину бачили, тікали з перехрестя. Вище були тільки члени політбюро – у них номери починалися на 60. І мені не треба були ніякі “бізнеси”, – говорив він.

Іван ПлющІван Плющ

Іван Плющ помер у ніч на 26 червня у Києві на 73 році життя.

Політик проводив засідання суржиком та іноді замість літери “ф” вимовляв “хв”.

26 червня 2014 року на 73-му році життя Іван Плющ помер. Хворів на рак.

Комуніст із 30-річним стажем від імені парламенту ратифікував Біловезьку угоду, чим поставив крапку в історії Радянського Союзу. Пізніше від помірних демократів він еволюціонував в націоналісти.

Іван Плющ народився 11 вересня 1941 року в селі Борзна (нині місто) Чернігівської області. У 1956 р. вступив до сільськогосподарського технікуму, з 1959 року працював бригадиром радгоспу. У 1967 році закінчив Українську сільськогосподарську академію, отримавши спеціальність агронома. Керував аграрними підприємствами.

У Верховній Раді першого скликання був першим заступником голови, а 5 грудня 1991-го став спікером парламенту. У січні 2000-го його вдруге обрали спікером. 2001 року присвоїли звання Героя України. 2007-го президент Ющенко призначив Плюща секретарем Ради національної безпеки й оборони.

Іван Степанович був двічі одружений. З першою дружиною Наталею розлучився, коли 1991 року вбили їхнього єдиного сина Вадима. Жінка тяжко захворіла. Тривале лікування результатів не дало, вона пішла жити в монастир.

Іван Плющ із дружиною СвітланоюІван Плющ із дружиною Світланою

Друга дружина — на 28 років молодша Світлана, медсестра. У пари народилася донька Домініка.

Читати далі »