Дрогобич-Зальцбурґ: підписано угоду про співпрацю між університетами двох міст

18 травня 2019 10:15:03    

У зустрічі взяли участь директор Австрійського культурного форуму в Києві доктор Ульф Гаусбрандт, заступник губернатора федеральної землі Зальцбург доктор Гайнріх Шельгорн, керівничка відділу з питань культури, освіти і громадськості уряду Федеральної землі Зальцбурґ маґістр Ева Файхтльбауер, ректор Зальцбурґзького університету імені Паріса Лодрона професор, доктор Гайнріх Шмідінгер, керівничка відділу європейських і міжнародних зв’язків Віденського маґістрату магістр Алена Сірка-Бред, аташе з питань науки та освіти при посольстві Республіки Австрія в Україні, керівник Бюро кооперації Австрійської служби академічних обмінів у Львові маґістр Андреас Веннінґер, почесний консул Республіки Австрія у Львові доктор Маркіян Мальський.

Також учасниками ділової розмови та дискусії про співпрацю з австрійськими партнерами взяли участь  ректорка Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професор  Надія Скотна та координатор проведення Форуму доцент  ДДПУ Ярослав Лопушанський.

Під час зустрічі Дрогобицький міський голова подякував гостям за візит до нашого міста. Також Тарс Кучма відзначив важливість співпраці не лише в освітньо-культурній царині, але й в економічній сфері. Йшлося також і про російську аґресію. Як учасник АТО Тарас Кучма закликав представників Австрії до єднання з Україною у протистоянні з російським агресором, наголосив, що подвиг українських воїнів, які зуміли зупинити аґресора на Сході,  є значним  внеском в безпеку та мир в цілій Європі.

«Об’єднаними зусиллями ми творимо прийдешнє  Європи, метою якого є недопущення повторення подій на Сході України, коли у 21 столітті аґресор розв’язує війну, у якій гине молоде покоління, боронячи свою українську землю та  цілісність усієї Європи», — наголосив Тарас Кучма.

Доповнив думку міського голови Дрогобича й заступник губернатора Федеральної землі Зальцбурґ доктор Гайнріх Шельгорн, який зазначив, що сьогодні в Європі недостатньо уваги надають питанням миру на континенті. Тому посадовець впевнений, що після чергових виборів до Європарламенту це питання постати більш вагомо та гостро.
Крім того, австрійський гість наголосив на необхідності розвитку співпраці на реґіональному рівні, а також подякував за теплий прийом та партнерство між Дрогобичем та містами Австрії.

Обидві сторони обговорили можливість співпраці та обміну досвідом не лише в освітньо-культурному та науковому просторах, а й управлінні містом та розвитком урбаністики. Зі свого боку Тарас Кучма поділився з гостями дрогобицьким проектом «Смарт сіті».

Квінтесенцією зустрічі стало  підписання договору про співпрацю між Зальцбурґзьким університетом імені Паріса Лодрона та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка.

З. КВАСНІЙ,

Л. ҐОЛЬБЕРҐ.

Фото – архів порталу.

Читати далі »

Новини Львів Live

Новини Львів »

 

 

Copyright © 2019 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS