Звернення Виконавчої ради Українського ПЕН з приводу тиску на болгарського письменника Светослава Нахума

19 травня 2019 08:13:22    

Оповідання “Втеча із Криму”, яким розпочинається однойменна збірка, було перекладене українською і опубліковане в літературному часописі “Всесвіт” (№7-8 – 2018. – с. 95-105) та в газеті “Кримська світлиця” (№29-30.-2018. – с.8). Оповідання написане автором на основі реальної історії, але водночас воно є відображенням драматичних доль кількох мільйонів українців із Криму та з інших окупованих Росією територій України.

Сумно констатувати, але своєю декларацією Спілка болгарських письменників продемонструвала відверте негативне ставлення до суверенітету, територіальної цілісності та європейського вибору України, тим самим внісши розбрат у багаторічні дружні й культурні взаємини між двома державами. Крім того, така позиція суперечить офіційній державній позиції Болгарії, яка є членом ЄС і НАТО, щодо підтримки територіальної цілісності України і продовження санкцій проти Росії як держави-агресора.

Також нам стало відомо, що Болгарський ПЕН відмовився підтримати лист із закликом засудити окупацію Криму та Донбасу Росією та вимогою звільнити кінорежисера і письменника Олега Сенцова та інших політв’язнів України в Росії. Хочемо нагадати, що близько 98 українців сьогодні незаконно утримуються в російських тюрмах за політичними мотивами. Понад 100 полонених досі перебувають у підвалах окупованого Донбасу. 24 українські військовополонені моряки – в СІЗО “Лефортово”.

Усі провідні міжнародні літературні та правозахисні організації висловили свою солідарність з Україною і засудили російську агресію, підтримуючи принципи демократії, керуючись свободою слова і свободою совісті.

Тому ми дуже стурбовані тим, що керівництво головних письменницьких організацій Болгарії відверто стало на бік країни-агресора, засуджуючи тих болгарських колег, які висловлюють свою гуманну позицію і виступають проти насильства й інформаційної пропаганди з боку Російської Федерації.

Дуже сподіваємося, що після нашого роз’яснення ви зможете переглянути свою позицію задля збереження добрих взаємин і подальшої культурної співпраці між Україною і Болгарією.

З повагою,

члени Виконавчої Ради Українського ПЕН

Андрій Курков
Олександра Гнатюк
Тетяна Терен
Євген Захаров
Лариса Денисенко
Остап Сливинський
Олена Стяжкіна
Леонід Фінберг

Читати далі »

АТО Live

АТО »

 

 

Copyright © 2019 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS