У Вінниці знайшли підземні ходи і попросили у Ватикану їх карти

22 серпня 2019 09:00:19    

Підземні ходи з’єднували католицькі церкви і монастирі в центрі міста, а їх карти нібито знаходяться в Ватикані.

Вінницькі ентузіасти — дослідники місцевих підземель і катакомб звернулися з листом до Папи Римського: просять копії середньовічних карт підземного міста, які, за їхніми відомостями, зберігаються у Ватикані. Про це повідомляє місцеве інтернет-видання Vlasno.info.

«Знайдені недавно підземні ходи в центрі Вінниці зацікавили активістів, істориків, громадських діячів і громадян. На їхню думку, не було здійснено належні заходи для збереження історичної спадщини. У зв’язку з цим ініціативна група вирішила звернутися до Папи Римського, щоб отримати план всіх підземель, які є на території Вінниці», — йдеться в повідомленні.

У листі активісти відзначили, що в історичному центрі Вінниці монахи-єзуїти в 1610 — 1617 роках збудували Єзуїтський костел з колегіумом, навколо яких були зведені стіни з вежею. Трохи пізніше, в 1624 році, монахи-домініканці збудували поруч монастир. 1746 року майже навпроти від наявних монастирських споруд було збудовано монастир капуцинів. Всі монастирі являли собою єдиний ансамбль і, за свідченням багатьох історичних джерел, були з’єднані між собою підземними ходами.

Ініціативна група підкреслює, що старі катакомби були побудовані на території всієї Вінниці, і ними можна було пройти з одного кінця міста в інший. Вони знаходяться на глибині 14 метрів. Саме ці ходи використовували для втечі від ворога, з військовою стратегічною метою, можливістю контратакувати. Зараз збережено і відреставровано лише одне підземелля, яке знаходиться в монастирі капуцинів (зараз храм Діви Марії Ангельської). Інші підземні ходи не були досліджені.

В одній зі старих газет активісти побачили фразу, що плани вінницького підземелля знаходяться у Ватикані. Тому і вирішили відправити лист Папі Римському.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS