Квартиру тернополянина заполонили небезпечні мурахи

03 жовтня 2019 12:49:06    

В паразитологічній лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено комах, принесених мешканцем Тернополя, які, з його слів, практично заполонили всю квартиру.

Комахи визначено як мураха фараонова(Monomoriumpharaonis).

В побуті більш відомі як руда домашня мураха. Домашні мурахи – маленькі коричнево-руді комахи, довжиною близько 2 мм.Ці, на перший погляд, безневинні комахи доставляють чимало проблем. Вони поселяються в хлібі, солодощах, олії, боляче кусаються.Від укусу мурашки може з’явитися подразнення на шкірі. Маленькі, ледь помітні комахи, можуть влаштувати гніздо в одязі, і тим самим доставити Вам ще більше неприємностей. Деякі люди до них дуже чутливі, і небажані сусіди стають справжнім покаранням.

Щоб мурашки не заводилися: • Не залишайте на столі на ніч посуд із залишками їжі. • Слідкуйте, щоб підлога була чистою і на ній не валялися навіть маленькі крихти хліба, цукор і т. ін. • Мурахи дуже сильно вловлюють запах, тому треба стежити за загальною чистотою в будинку, не допускаючи переповнення сміттєвого відра, посуду в мийці тощо. • Періодично мити підлогу з додаванням невеликої кількості нашатирного спирту. Таким же чином протирати полиці. Домашні мурахи дуже не люблять цей запах, як і запах господарського мила, кориці і цитрусових. • Дуже добре допомагає боротися з комахами гас і соняшникова олія, запаху яких вони не переносять. Якщо ж мурашки заполонили Вашу оселю,зверніться до установ, які проводять професійну дезінсекцію.

0a0a09cad801bb614c3ff74088430bd1bf3c9555

Читати далі »