Вічна легенда українського письменства: у Франківську презентували книгу про Степана Пушика. ФОТО

09 жовтня 2019 22:34:24    

Сьогодні, 9 вересня, презентували книгу Володимира Качкана “За престолом нації: Степан Пушик в обрамленні доби”.

На презентацію завітав мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, розказавши про свої спомини про Степана Пушика:

Сьогодні презентували книгу Володимира Качкана “За престолом нації: Степан Пушик в обрамленні доби”. Знаєте, є такі люди, про яких дуже приємно згадувати. І кожен спогад такий яскравий, емоційний, і щоразу пригадується щось нове. Так-от Пушик був саме такою людиною: щирою, буремною, мудрою і водночас простою. Тому, певно, ще не одну книгу про нього побачить світ .

Степан Пушик – письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, доцент Прикарпатського університету ім. В. Стефаника і Київського національного університету ім.Т.Шевченка, лауреат державної премії ім. Т. Шевченка, премій ім. В. Стефаника, П. Чубинського, Мирослава Ірчана, О. Копиленка. Член Спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу. Заслужений працівник культури України.

Закінчив Тлумацький сільськогосподарський технікум (1964) і Літературний інститут ім.Горького у Москві. Навчався у докторантурі. У 60-х роках працював бухгалтером у Яворові, Довгополі, а згодом журналістом у Косові, кореспондентом газети “Прикарпатська правда”, головою ради Клубу творчої інтелігенції, керівником літературної студії. Був обраний депутатом до Верховної Ради України першого демократичного скликання і очолював підкомісію з питань національних меншин.

Професор кафедри української літератури Прикарпатського університету ім. В. Стефаника. Досліджував міфологію слов’ян, фольклор та історію краю, писав про відомих українських культурних діячів. Автор багатьох поетичних та прозових збірок, фольклорних записів, книжок для дітей, літературознавчих та краєзнавчих праць, розвідки про карпатське коріння Т. Шевченка “Славетний предок Кобзаря”, дослідження про “Слово о полку Ігоревім”, про слов’янську та праукраїнську міфологію (“Бусова книга”).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Андруховича відзначили чеською премією імені Вацлава Буріана

Публікація Вічна легенда українського письменства: у Франківську презентували книгу про Степана Пушика. ФОТО запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

Читати далі »

Новини Івано-Франківськ Live

Новини Івано-Франківськ »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS