“Нас ще не почули”: у Франківську представили програму доступності для життєдіяльності осіб з інвалідністю на 2020-2027 роки

15 жовтня 2019 19:50:11    

Сьогодні, 15 жовтня, в Івано-Франківську у приміщенні готелю “Надія” відбувся семінар щодо питання доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового та громадського призначення.

Зустріч відбулася завдяки громадській організації “Слід”, представниками якої є Микола Макар, Тетяна Дороніна, Надія Годованець, Володимир Онуфрик та бухгалтер-волонтер Ірина Красілич.

Громадські діячі представили програму “Доступне прикарпаття”, метою якої є застосування скоординованих на обласному рівні дій, а саме:

-місцевих органів виконавчої влади;

-органів місцевого самоврядування;

-територіальних підрозділів відповідних державних служб;

-активізація соціального захисту осіб з інвалідністю шляхом створення універсальних умов для  життєдіяльності без ізоляції від суспільства.

Будемо їздити по районах та дивитися з якими проблемами стикаються люди, корті мають інвалідність”, – говорить представник ГО “Слід” Микола Макар.

У семінарі взяли участь особи із порушеннями опорно-рухового апарату, а також особи незрячі. Вони розказали про проблеми, з якими стикаються щодня: це – доступність до об’єктів житлового та громадського призначення.

Хочемо, щоб представники влади звернули увагу на проблеми людей з інвалідністю. Наприклад, у громадському транспорті має озвучуватися маршрут і зупинка. Але, на жаль, цього немає. Незрячі люди мають проблеми із працевлаштуванням та житлом. Роботодавці говорять, що їм краще заплатити штрафні санкції, аніж взяти на роботу незрячу людину”, – розповідає очільниця ГО жінок-інвалідів “Біла Тростина” Гогільчин Марія Степанівна.

Так, із 180-ти транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, 35 (згідно техпаспорта) обладнані пандусом.

Також на семінарі були присутні представники районних ОТГ: Коломийської, Тлумацької, Коршівської, Матеївецької, Новицької. До прес-конференції долучився заступник директора обласного депертаменту охорони здоров’я Володимир Чемний, заступник директора департаменту обласної державної адміністрації та начальник управління соціального захисту населення Сеник Галина Степанівна, головний спеціаліст сектору штучних споруд Зварич Ольга Іванівна.

Ми хочемо, щоб керівники ОТГ долучалися до вирішення проблемних питань людей з інвалідністю”, – заявила заступник голови обласної державної адміністрації Онищук Світлана Василівна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Унікальна мова жестів: як у Франківську відзначили Міжнародний день глухих. ФОТО/ВІДЕО

Публікація “Нас ще не почули”: у Франківську представили програму доступності для життєдіяльності осіб з інвалідністю на 2020-2027 роки запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

Читати далі »

Новини Івано-Франківськ Live

Новини Івано-Франківськ »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS