Шатернікова: Професійний бокс в Україні нікуди не зникне

21 жовтня 2019 14:55:00    

Віце-президент національної ліги профі-боксу України Аліна Шатернікова прокоментувала ідею ФБУ ліквідувати професійний бокс в Україні як окремий вид спорту.

- Як вважаєте, чому саме зараз у Федерації виникла ідея підпорядкувати професійний бокс? Раніше передумов таких не було.
- Я трохи відкоригувала б інформацію: в 2007 році професійний бокс став окремим видом спорту. Від Ліги відповідну заяву підписували клуби, промоутерські компанії, менеджери з професійного боксу, наші чемпіони світу. З того часу професійний бокс потрапив до реєстру неолімпійських видів спорту. У нас була плідна співпраця з ФБУ, коли з'явилася Всесвітня серія боксу і була створена команда "Українські Отамани". Ми навіть уявити не могли, що через деякий час професійний бокс дехто забажає забрати з визнаних видів спорту. Це при тому, що в любительського боксу вистачає власних викликів - сьогодні ліцензійний турнір, де завойовуються олімпійські ліцензії в Токіо-2020 року, проводить Міжнародний Олімпійський комітет (МОК). Замість того щоб вирішувати свої проблеми, в ФБУ вирішили, вибачте, накласти лапу на професійний бокс. Не знаю, звідки це прийшло, але є версія, що ФБУ хоче вибудувати таку модель, яку свого часу втілили в життя в Росії. Пам'ятаю, як кілька років тому в Баку на конгресі WBC до української делегації підійшли представники Федерації боксу Росії і безапеляційно заявили: "Ми з Володимиром Продивусом все "вирішили", в Україні буде одна федерація, а Ліга - це вже минуле". Як відповідь ми процитували назва книги Леоніда Кучми "Україна - не Росія!". Ще раз підкреслюю: ніяких підстав для скасування професійного боксу в Україні не існує.

- Можливо, функціонери ФБУ не вивчили предмет і подумали, що через український професійний бокс проходять великі фінансові потоки, тому немає сенсу залишатися в стороні?
- Хтозна. Проект "Українські Отамани" функціонував у вигляді клубу, але виручка від продажу квитків не компенсувала витрат на його утримання. Президент ФБУ Володимир Продивус знає, що всі наш...

Читати далі »