AIR ГогольFest у Вінниці зібрав 13 тисяч відвідувачів (ФОТО)

21 жовтня 2019 21:15:39    

Фото надані організаторами

Оргкомітет фестивалю сучасного мистецтва ГогольFest та генеральні партнери фестивалю Вінницька міська рада, Український культурний фонд та благодійний фонд “Подільська громада” провели Міжнародний міждисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва AIR ГогольFest, який вперше повномаcштабно відбувся у Вінниці 18-20 жовтня на території заводу “Кристал”.

20 жовтня відбувся третій день фестивалю сучасного мистецтва AIR ГогольFest 2019 та його закриття. Найяскравішими подіями цього дня стали: імерсійна вистава від Дикого Театру “Кайдаші”, перформанс від вінницького театру “Коло Світла” “Коло: Планета” та інклюзивний перформанс “Unlimited: Дотик” від творчої майстерні “Harmonia”.

На головній музичній сцені виступили харківський гурт “Лінія Маннергейма”, українська хіп-хоп сенсація Alyona Alyona. Довгоочікуваним хедлайнером останнього дня фестивалю став відомий український гурт “Вагоновожаті”.

Загалом, упродовж трьох днів фестивалю відбулось близько 100 подій. Його відвідали 13 тисяч людей. Зокрема, до дитячої програми долучилися майже 500 маленьких глядачів.

Програмна директорка фестивалю сучасного мистецтва AIR ГогольFest Анна Басова наголосила: “Наші очікування більше, ніж здійснилися. Цього року фестиваль відвідало значно більше людей, аніж попереднього. Люди прийшли відкриті та взаємодіяли з тим, що довкола них відбулось, та були із цим в діалозі”.

За її словами, цьогоріч на фестивалі було значно більше подій, були потужні програми (музична, театральна, дитяча, освітня, візуальна, поетично-перформативна). Також цього року збільшилась кількість міжнародних проєктів.

Наприклад, половину театральної програми складали іноземні учасники: театри з Литви, Швейцарії, Німеччини, Румунії, Великобританії. Це дає місцевим виконавцям можливість потенційно співпрацювати з іноземними митцями. Велику частину програми складали й вінницькі учасники, яких палко підтримували місцеві глядачі.

“Зараз ми ведемо переговори із вінницькою владою щодо наступного фестивалю, – зазначила Анна Басова. –  Ми розглядаємо також нові локації та вже маємо кілька варіантів, які можна ревіталізувати та наново відкрити для вінничан. Або зробимо якийсь унікальний проєкт, який покаже Вінницю з іншого боку. Поки ми не розкриваємо всіх карт, але вже докладаємо всіх зусиль, аби фестиваль відбувся наступного року”.

У межах театральної програми відбулось 10 подій для дорослих та дітей: опера-реквієм “IYOV” від режисера Влада Троїцького, німецько-українська перформативна резиденція Mueller Mashinen Raum від берлінського театру Neues Kuenstler Theatre Berlin та рейвбенду “ЦеШо”, швейцарська моновистава “The Sensemaker”, вистава від вінницьких акторів “Малюнки Марка Кропивницького”, перформанс від вінницького театру “Коло Світла” “Коло: Клітка”, дитяча вистава від литовської хореографині “Кольорові ігри”, лялькова вистава для дітей від британського театру “The Fetch Theater” “На схід від Сонця, на захід від Місяця”, імерсійна вистава від Дикого Театру “Кайдаші”, перформанс від вінницького театру “Коло Світла” “Коло: Планета” та інклюзивний перформанс “Unlimited: Дотик” від творчої майстерні “Harmonia”.

На головній музичній сцені відбулось 16 виступів: дніпровський електроакустичний колектив DZ’OB, соціальний рейвбенд “ЦеШо”, румунський хіп-хоп гурт “Subcarpati”, харківський гурт “Лінія Маннергейма”, українська хіп-хоп сенсація Alyona Alyona, відомий український гурт “Вагоновожаті”, а також українські виконавці “Space of Variations”, “WaveWalkers”, “Hypnotunes”, “ZFEELZ”, “Курносая Дура”, “UNSLEEPING”, “Our Atlantic”, “Reve ta Stohne”, “Ocean Bloom”.

Запальні нічні вечірки відбулись на локаціях “Вентиляційна” та “Бункер”, де виступали українські діджеї.

Цікавим AIR ГогольFest-2019 видався і для наймолодших відвідувачів. Окрім дитячої театральної програми, організатори влаштували зону, на якій відбулось 20 заходів: майстер-класи, перформанси, екскурсії, уроки тощо.

У межах освітньої програми відбулось 27 подій. Серед них: лекції, кінопокази, презентації, відеовистави, зокрема показ опери “Nero” на судноремонтному заводі у Маріуполі від режисера Влада Троїцького, тощо. Наскрізна тема вінницької освітньої програми “Гімназія” – video on air. Учасники та гості фестивалю говорили про відео як елемент великої культурної індустрії: про технології в театрі та анімацію, феномени українського YouTube та про відео як документ епохи.

Поетично-перформативна програма на локації “Кухня” була не менш насиченою. Там відбулось 12 заходів: поетичні читання, лекції, перформанси та музичні виступи Христини Халімонової, Зази Пауалішвілі, B.R.A.T. та інших.

Візуальна програма на фестивалі отримала назву AGA. Це – серія авторських та групових мистецьких проектів від художників із різних міст України. Головний меседж Air ГогольFest – людині мистецтво потрібно, як повітря – є, водночас, і темою для митців.

AGA-2019 складалась із:

  1. AIR ГогольFest ARTS. Художні проєкти, реалізовані на території фестивалю, та мистецькі інтервенції за його межами.
  2. AIR ГогольFest LIGHT. Специфічна частина проєкту, яку створюють, використовуючи мепінг, світлові ефекти, флюроарт та відеоінсталяції.
  3. AIR ГогольFest OPENSPACE. Вільні території, де всі охочі мали змогу поділитись своїми мистецькими ідеями, незалежно від освіти, досвіду та визнання. На території працювали талановиті митці, які допомагали фахово та компетентно розвинути ідеї митців-початківців.
  4. AIR ГогольFest ART-тур. Серія експозицій сучасного візуального мистецтва, розташованих у різних локаціях міста, а також екскурсійні програми AGA.

“Фестиваль цього року дуже відрізняється від попереднього. Ми максимально охопили можливу аудиторію, яка прийшла на нього, – наголосила проєктна менеджерка фестивалю сучасного мистецтва AIR ГогольFest Олександра Венславовська. – Міжнародні проєкти та гурти, які взяли участь у фестивалі, розширюють наші рамки та кордони, і ми даємо публіці зрозуміти, що це – не якась локальна громада чи історія. Ми даємо зрозуміти, що у нашій країні можливо все, і що ми можемо прийти до несподіваних результатів. Головне – ставити мету. І цей фестиваль став нашою метою, результат якої перевершив всі наші очікування”.

Генеральні партнери фестивалю AIR ГогольFest-2019: Український культурний фонд, Вінницька міська рада, благодійний фонд “Подільська громада”, Plai.

Спонсори та партнери фестивалю: Центр сучасного мистецтва “ДАХ”, Вінницький муніципальний центр інновацій, фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest, європейська театральна організація ETC, Посольство Швейцарії в Україні, British Council, служба таксі GoGo, підприємство “ПромАвтоматика”, електромонтажна компанія “Barchuk”, мережа супермаркетів “ГРОШ”, бар “Johnny Row”.

Інформаційні партнери фестивалю: телеканал UA: Суспільне, телеканал UA: Вінниця, телеканал UA: Культура, телеканал UATV, телеканал Віта ТБ, портал Вежа, портал “Обозреватель”, телеканал Еспресо, радіо “Місто над Бугом”, радіо Такт, інтернет-видання “Українська правда”.

Більше фото дивіться за посиланням. 

The post AIR ГогольFest у Вінниці зібрав 13 тисяч відвідувачів (ФОТО) appeared first on UATV.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS