Чернівецького поштамту 130 років

31 жовтня 2019 15:53:53    

2Q==З нагоди цієї дати в залі поштамту відбулось урочисте погашення спеціальним штемпелем оригінальної марки, яку випустили до свята. Детальніше про це та будівлю в якій 130 років тому розташувалось поштово-телеграфічне відомство Буковини,дивіться далі

З нагоди цієї дати в залі поштамту відбулось урочисте погашення спеціальним штемпелем оригінальної марки, яку випустили до свята. Детальніше про це та будівлю в якій 130 років тому розташувалось поштово-телеграфічне відомство Буковини,дивіться далі.

Будівля Чернівецького поштамту була збудована ще у 1889 році. Споруду для розташування поштово-телеграфічного відомства Буковини побудували за проектом австрійського архітектора Фрідріха Зеца. На той час на будівництво було виділено з державного бюджету 150 тисяч флоринів а Поштова справа була введена відразу після приєднання Буковини до Австрії. До цього часу основним засобом передачі інформації між далеким адресатами був усний переказ через мандрівних осіб.

Ярослав Цюпак,директор Чернівецької дирекції Укрпошта: "Будівля в тому стилі як була задумана архітектором Зецом,який у свій час побудував більше 20 відділень пошти по всій Європі . Вона одна з небагатьох у Чернівцях яка ще зберегла свій перший статус ,як була збудована для пошти".

Також відбулося урочисте погашення спеціальним штемпелем оригінальної марки, яку випустили спеціально до 130 річчя чернівецького поштамту.

Ярослав Цюпак,директор Чернівецької дирекції Укрпошта: "Власне марка,це зображення самої будівлі . Дуже цікавим є конверт із зображенням Меркурія ,це покровитель пошти він в тих кольорах,які діяли за Австрії . Зараз їх немає тільки в колекції філателістів і вони дуже рідкісні".
Петро Гайдащук, Андрій Дубінецький,Чернівецький репортер,телеканал Чернівці

Читати далі »

Новини Чернівці Live

Новини Чернівці »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS