На Хмельниччині кожна шоста родина в житлі, побудованому ще в 50-роках XX ст., лише п’ять домогосподарств зі ста проживає в нових будинках

04 листопада 2019 07:10:24    

За даними вибіркового обстеження умов життя 472 тис. домогосподарств Хмельниччини, що проводилося органами державної статистики, більше половини населення мешкає в перенаселеному житлі. Кожне третє домогосподарство тісниться в помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми (13,65 кв. м), а в кожній восьмій родині взагалі на одну особу припадає менше 9 кв. м.

Кожна шоста родина Хмельниччини мешкає в житлі, побудованому ще в п’ятидесятих роках і раніше, кожна четверта – в 60-х роках, майже 50% родин мешкають у житлі, збудованому в 1970–1980 роках.

Кожна десята родина мешкає в житлі, зведеному в 1991–2000 роках, лише п’ять домогосподарств зі ста проживає в нових будинках зведених у 2001 році і пізніше.

Важливим показником характеристики якості житла є кількість кімнат у ньому. На Хмельниччині 41% родин області мешкають у трикімнатних оселях, майже третина – в двокімнатних, кожне п’яте домогосподарство займає житло з чотирьох та більше кімнат.

Водночас, десять родин з ста мешкають у однокімнатних помешканнях, причому в понад 40% з них тісняться домогосподарства, в складі яких по три особи і більше.

Для того, щоб житло забезпечувало нормальне існування людини, недостатньо лише просторого приміщення. Придатність та якість житла для проживання визначається рівнем його благоустрою і оцінюється наявністю в ньому комунальних послуг.

На Хмельниччині централізованим газопостачанням забезпечено 76% осель, кожне восьме домогосподарство користується балонним газом. Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання 69% домогосподарств області. У кожному п’ятому помешканні є гаряче водопостачання, в кожному третьому користуються газовою колонкою або бойлером електричним.

За міжнародними стандартами для повноцінного життя людей необхідні житлові умови, які передбачають наявність у помешканні чистої питної води. Серед наших краян два домогосподарства з трьох для пиття та приготування їжі використовують воду з мережі водопостачання. Кожне четверте бере воду з криниці або колонки в своєму дворі, дев’ять домогосподарств із ста – з громадської колонки або криниці.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS