Заборона ЛГБТ-заходів у Чернівцях. Що відомо на цей час

08 листопада 2019 06:33:05    

Заборона ЛГБТ-заходів у Чернівцях. Що відомо на цей час

31 жовтня депутати міської ради підтримали петицію про заборону проведення у місті заходів ЛГБТ-спільноти. За такий проект рішення проголосували 24 депутати.


Міський голова Олексій Каспрук наклав вето

4 листопада міський голова Чернівців Олексій Каспрук наклав вето на рішення міськради, оскільки воно порушує низку законів та Конституцію України. Підписав відповідне розпорядження.

Я, чесно кажучи, знаходжусь у складній ситуації. Тому що, з одного боку розумію, що мої опоненти будуть роздмухувати цю ситуацію, що міський голова дуже великий симпатик ЛГБТ-спільнот, тому він накладає вето на це рішення. Але з іншого боку я чітко розумію, що є закони України, є Конституція України, яка не дозволяє будь-яку дискримінацію. Навіть у Харкові проведення цього заходу міська рада не забороняла, в тому числі у суді, – повідомляв раніше міський голова на своєму брифінгу.

Гельсінська спілка назвала рішення міськради «нікчемним»

На нашу думку, рішення, ухвалене депутатами Чернівецької міської ради, є нікчемним та неправомірним, адже: проект рішення міської ради суперечить статтям 24 і 39 Конституції України та статтям 11 і 14 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (свобода зібрань та об’єднання, а також заборона дискримінації, відповідно),
порушує частину 3 статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якою, органи місцевого самоврядування діють лише в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією і законами України.  

Також Гельсінська спілка закликла Чернівецьку міську раду скасувати рішення від 31 жовтня 2019 року. Про це йдеться на офіційному сайті спілки.

Депутати не захотіли розглядати вето, бо мера не було в місті

Погоджувальна рада Чернівецької міськради вирішила 7 листопада не розглядати питання щодо подолання вето. Причина – відсутність міського голови у Чернівцях через його службове відрядження.

Розглядатимуть питання повторно, коли міський голова повернеться з відрядження, але не пізніше 14 листопада.

«Нацкорпус» розгорнув у міськраді банер «Каспрук, гей! Почуй людей»

Сьогодні, 7 листопада, у сесійній залі група представників ультраправих організацій продемонструвала свою незгоду з рішенням міського голови Олексія Каспрука – розгорнула банер із написом “Каспрук, гей! Почуй людей”. Представникам «Нацкорпусу» пояснили, що питання щодо подолання вето сьогодні не розглядають і голова Національного корпусу в Чернівецькій області Ігор Лучак погодився відтермінувати дискусію, але заявив, що “вивісити банер – це наше конституційне право”.

Запись Заборона ЛГБТ-заходів у Чернівцях. Що відомо на цей час впервые появилась SeeLife | Новини Чернівців.

Читати далі »

Новини Чернівці Live

Новини Чернівці »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS