Оцiнити майно можна буде через електронний майданчик

12 листопада 2019 15:05:13    

Сьогодні, 12 листопада, Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2047-д про ліквідацію електронних майданчиків-посередників при оцінці майна.


Нардепи зазначають, що прийняття законопроекту в цілому дасть змогу самостійно оцінювати майно без залучення оцінщиків. Кожен громадянин зможе внести до бази Фонду інформацію та автоматично порахувати середню вартість майна. Таким чином, законопроект значно здешевлює та спрощує процес оцінки майна для громадян та знищує монополію власників електронних майданчиків в цій сфері.

Так, законопроектом запропоновано з 1 січня 2020 року повністю вилучити електронні майданчики-посередники та відкрити прямий доступ до баз Фонду держмайна. Зараз інформацію про вартість майна перед продажем можна внести до електронної бази Фонду виключно через авторизовані електронні майданчики.

Крім того, нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об’єктів нерухомості.

У пояснювальній записці зазначено, що Державний бюджет отримає додаткові надходження шляхом спрямування плати за формування довідок в розмірі 2,5 % від прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої на 1 січня календарного року, за одну операцію, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази звітів про оцінку — 10 відсотків (близько 300 грн. замість здирництва за це 1800 грн. на користь приватних електронних майданчиків, як це відбувається зараз).

ЮрЛiга

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS