Залізниця з минулого року не провела жодного тендеру на поставку електроенергії

29 листопада 2019 09:00:41    

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» у липні й жовтні 2019 року двічі відмінила тендер щодо постачання електричної енергії очікуваною вартістю 5,68 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На півроку з жовтня 2019 року по березень 2020 року «Укрзалізниця» планувала замовити 2,75 млрд кіловат-годин електроенергії за очікуваною ціною 2,07 грн./кВт*год. Тендерна документація вимагала довільну довідку про наявність договорів з операторами системи, чинних до 31 березня 2020 року, і передбачала післяплату протягом 30 банківських днів.

Забезпечення тендерної пропозиції складало 3% очікуваної суми, або 170,48 млн грн., а розмір забезпечення виконання договору – 5% його вартості, тобто до 284,13 млн грн.

ДП «Новатор» ДК «Укроборонпром» скаржилось в АМКУ на занадто великий розмір забезпечень тендерної пропозиції та виконання договору. Однак адмінколегія не задовольнила скаргу, бо замовник обрав максимально дозволені законом розміри.

На перший тендер прийшло лише дочірнє підприємство самої «Укрзалізниці» – ТОВ «Енерго Збут Транс» із ціною 2,04 грн./кВт*год., тому процедуру довелось відмінити.

На другий тендер, крім «Енерго Збут Трансу» з тією ж ціною, прийшло ТОВ «Сонячний технопарк Олешки» Тимура Сартанії. Однак цю фірму відхилили, бо вона не сплатила тендерне забезпечення та не подала цінову пропозицію тощо. Єдиним допущеним до аукціону учасником лишився «Енерго Збут Транс», тому тендер знову відмінили.

Оскільки повторний тендер відмінено через допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, замовник не має права проводити закупівлю за переговорною процедурою.

Із кінця 2018 року «Центр забезпечення виробництва» не завершив жодного тендеру по електроенергії. У лютому-травні відмінено 14 тендерів загальною очікуваною вартістю 2,63 млрд грн. через нестачу учасників. Ще сорок тендерів на 1,38 млрд грн. призупинено з травня через відсутність відповідей замовника на вимоги анонімних компаній.

Очікувана ціна відмінених і призупинених тендерів становила 1,97 грн./кВт*год.

Додатково:

За словами екс-начальника департаменту електропостачання «УЗ» Валерія Людмирського, в кінці 2018 року на розгляд правління «УЗ» винесли проект рішення Про уповноваження філії «Центр забезпечення виробництва» на укладання договорів споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Опублікований Людмирським текст цього рішення передбачав укладання договору з «Енерго Збут Трансом» на поставку електроенергії для філій за ціною 1,71 грн грн./кВт*год. Однак рішення нібито було заблоковане двома членами правління, яких потім звільнили. Водночас у січні-червні 2019 року «УЗ» без торгів брала електроенергію в «Енерго Збут Трансу» по ціні, за якою він купував її у ДП «Енергоринок». У січні-липні 2019 року ціна для «Енерго Збут Трансу» на Оптовому ринку електроенергії становила в середньому 1,60 грн./кВт*год., що на 7% дешевше.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS