У Вінниці зазвучали польські колядки

14 грудня 2019 21:20:25    

Сьогодні, 14 грудня, у вінницькій філармонії відбулася вігілійна зустріч для Полонії Вінницького консульського округу (WOK) Республіки Польща.

Цьогоріч вона була організована за співпраці з міською владою Кєльц — міста-побратима Вінниці. На цих теренах вігілія у WOK це особлива подія, на неї щороку приїздять численні представники Полонії з Поділля, Полісся й Буковини. Так само було і цього разу. Особливим гостем колядування вже довгі роки є єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії. Також у заході взяв участь єпископ-помічник Радослав Змітровіч.

 «Мені дуже приємно бут тут сьогодні і від імені мера Кєльц скласти найщиріші вітання усім, аби в такій атмосфері — атмосфері дружби — наші міста, Кєльце і Вінниця, могли святкувати ці свята та завершувати черговий рік», — сказав у вітальному слові голова управління освіти, культури і спорту міста Кєльце пан Пьотр Лойка.

Різдво — велике свято, позаяк родиться Спаситель світу. Ми співаємо про це у гарних колядках, які мають глибокий богословський зміст, оскільки розповідають про найважливіше, зазначив єпископ Леон Дубравський. «Усмішка — людям, серце — для Бога, хрест — собі», — сказав він, коли вітав присутніх зі святами.

Зустріч відбулася в теплій, затишній атмосфері, при святковому столі з традиційними вігілійними стравами, зі складанням побажань та ламанням облаток. Не забракло цього дня співу давних і нових колядок. Вігілійній зустрічі передувала не менш цікава подія: огляд польських колядок «Лети, колядо, лети!» Його приготовлено за співпраці з Центром «Polonia». У концерті взяли участь польські художні колективи з Вінницького консульського округу. Також колектив Генерельного консульства у Вінниці виконав колядку.

 

 

На святковому ярмарку також відбулася благодійна акція — збірка грошей для тяжко хворого маленького Мар’янка з містечка Полонного.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віцемаршалек Сейму Республіки Польща Малґожата Ґосєвска поділилася своєю історією: «Коли моя родина втікала від „совєтів”, то могла взяти з собою лише спогади, любов до землі, де народилися, та відкритість на інші культури та релігії. Саме тому мене так вабить схід. Я зустрічалася із поляками з Америки, Казахстану, Західної Європи, усіх нас єднає любов до Батьківщини. Це сьогодні відчуваю й тут».

 

 

Завдяки тому, що поляки на цих землях зберігають і поширюють польську, живуть достойно, політикам згодом легше розмовляти і віднаходити порозуміння, зазначила сенатор Сейму Республіки Польща пані Марія Коц. «Маємо біля 600 колядок та пасторалок. Їхні автори ніжно звертаються до Дитятка Ісуса, який народився в убогій стайні. Ця історія завжди викликає у нас зворушення. Бажаю усім, завжди відчувати це зворушення, бажаю усім духовної переміни, щоби ми завжди були відкритими на іншого», — сказала вона.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читати далі »

Новини Чернівці Live

Новини Чернівці »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS