Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського пропонують перейменувати в «Музей пропаганди»

15 січня 2020 07:48:14    

Виконавчі органи Хмельницької обласної ради повідомляють про проведення процедури громадського обговорення щодо перейменування обласний літературно-меморіального музею Миколи Островського, інформує сайт міста Шепетівки.

Зокрема, пропонується змінити назву КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського» на повну юридичну назву «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.», коротку назву «Музей пропаганди», а також профіль музею з літературно-меморіального на історичний. В основі концепту музейної установи буде дослідження комуністичної тоталітарної пропаганди, осмислення природи та наслідків тоталітарного минулого крізь призму засобів, видів, механізмів впливу на свідомість людей, розвінчування історико-політичних міфів, спродукованих радянською пропагандистською машиною. Дослідження та популяризація знань про пропаганду та протидію їй, розвінчування історично-політичних міфів часів тоталітарного режиму, розкриття  антилюдяної, антинародної  та антиукраїнської політики «великого  терору»,  яка  суттєво  деформувала людину  та  систему її цінностей в спеціалізованій музейній установі, яка сприятиме відновленню національної пам’яті українського народу, відстоюванні прав та свобод людини, формуванню у громадян України критичного мислення, дієвого патріотизму та власної ідентичності.

Пропозиція щодо зміни назви та профілю КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей  М.Островського» на «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.» надійшла від трудового колективу КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського».

У разі надходження інших пропозицій (зауважень) щодо зміни профілю та назви «Обласний літературно-меморіальний музей  М.Островського» на назву, яка буде відповідати змісту фондової колекції музею, вони будуть враховані під час проведення громадського обговорення.

Громадські обговорення пройдуть 16 березня 2020 року о 13-00 год за адресою: м. Шепетівка, вул. Островського, 2, кінолекційна зала музею.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS