Декларація про доходи: хто з українців має показати свої статки

16 січня 2020 13:15:46    

Подавати декларацію повинні всі, йдеться в статті 67 Конституції України: “Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сьогодні“.

Громадяни повинні відзвітувати за гроші, отримані в 2019 році. Це стосується доходів, з яких не сплачувався податок на доходи фізосіб і військовий збір.

“Якщо українці працюють офіційно в компанії, то їх податками займається роботодавець. Тому їм самостійно декларувати нічого не треба. Але в окремих випадках – при отриманні спадщини, продажу нерухомості, здачі житла в оренду, купівлі-продажу цінних паперів і так далі – доходи потрібно декларувати”, – пояснює юрист Ірина Бугай.

“Подавати декларацію потрібно також тим, хто працює за наймом у приватних осіб, наприклад, репетиторів, няням, садівникам, ремонтникам – отримує доходи “в конверті” та не зареєстрований як фізична особа-підприємець: тоді він повинен показати свої доходи у декларації. Ці доходи потрібно включити в загальний річний оподатковуваний дохід і заплатити податки – 18% податку на доходи фізосіб і 1,5% військового збору”, – зазначає юрист Борис Костюк.

Задекларувати доходи потрібно і орендодавцям. А також людям, які отримали спадщину не від найближчих членів сім’ї (не першого ступеня споріднення – батьків, чоловіка, дідуся і бабусі), а, наприклад, від дядька або тітки, і якщо з спадщини не сплачувався податок.

Якщо людина отримує дохід за кордоном, йому теж потрібно подавати декларацію. Це, наприклад, фрілансери, тобто фахівці, які живуть в Україні і віддалено виконують роботу для іноземних компаній, наприклад, програмісти. Також сюди відносяться заробітчани.

Подати декларацію можна будь-яким зручним способом: особисто віднести в територіальний орган фіскальної служби, поштою або в електронній формі в “Електронному кабінеті платника податків”.

“Якщо надсилати декларацію поштою, то це потрібно робити не пізніше, ніж за п’ять днів до крайнього терміну подачі декларації, а при подачі в електронній формі – не пізніше, ніж за годину до закінчення дня, в який закінчується строк”, – зазначає юрист Борис Костюк.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що навесні 2020 року Міністерство економіки в рамках великої податкової реформи збирається знову взятися за фізосіб-підприємців.

Також нещодавно стало відомо, скільки податків будуть платити Фопи в 2020 році.

The post Декларація про доходи: хто з українців має показати свої статки appeared first on Народна Правда.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS