Як зміниться пенсія в 2020 році: українцям розповіли про підвищення

17 січня 2020 14:30:41    

Пенсійний фонд проведе два підвищення мінімальної пенсії. У 2020 році заплановани два перерахунки мінімальної пенсії, в цілому надбавка за рік складе 131 гривню.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише «НВ Бізнес».

Підвищення мінімальної пенсії в 2020

З 1 червня 2020 року мінімальна пенсія збільшиться на 74 грн (4.5%) і складе 1 712 гривень. Наступна надбавка запланована на 1 грудня, коли її розмір збільшать ще на 57 грн (3,3%). В цілому за рік надбавка до мінімальної пенсії складе 131 грн.

«Більш істотну надбавку пенсіонери можуть отримати в результаті індексації пенсій у березні, яка складе до 15%. Індексація передбачає зміну розміру пенсій, залежно від зростання заробітної плати та інфляції, для збереження купівельної спроможності пенсій», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, експерти вважають, що незважаючи на стрімке зниження інфляції до 4,1% в 2019 році, високі темпи зростання заробітної плати за попередні три роки нівелюють зростання цін.

Ці зміни допоможуть збільшити середню пенсію до 3 500 тисяч гривень. Однак цього, на думку експертів, недостатньо для досягнення коефіцієнта заміщення (відношення розміру пенсії до заробітної плати) не менше 40%.

Нагадаємо, голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова раніше заявила, що пенсіонери, які мешкають на окупованій території Криму і Донбасу, мають право на одночасне отримання як української, так і російської пенсії або виплат з боку невизнаних «ЛДНР».

The post Як зміниться пенсія в 2020 році: українцям розповіли про підвищення appeared first on Народна Правда.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS