Націоналізація ПриватБанку: колишні власники подали 285 нових позовів

17 січня 2020 22:10:10    

Колишні власники ПриватБанку протягом грудня-січня подали 285 нових судових позови, у яких намагаються скасувати націоналізацію ПриватБанку.

Про це повідомляє «НВ Бізнес», посилаючись на юристів ПриватБанку, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“45 нових судових позовів подали колишні топменеджери ПриватБанку, які також володіли акціями банку. Серед них — Олександр Дубілет, Олег Гороховський, Тимур Новіков та інші. У кожного з них було до 2,7% акцій ПриватБанку”, -повідомляють юристи ПриватБанку.

Також колишні власники оскаржують процедуру, в межах якої їхні вклади у ПриватБанку перевели в акції (процедура bail-in) та потім передали державі.

Більшість позовів, а саме 220 нових судових позовів, подали до суду компанії, пов’язані з колишніми власниками банку. У суді вони оскаржують реструктуризацію кредитів на загальну суму близько 127 мільярдів гривень. Ці кредити ПриватБанк видав в межах реструктуризації кредитів попередніх позичальників. За ними нові позичальники надали менш якісну заставу.

Як відомо, 9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації. Розгляд цієї справи Верховний суд переніс на 31 січня 2020 року.

Крім цього, банк ініціював нове судове провадження проти своїх колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, яких банк підозрює у виведенні 5,5 мільярда доларів вкладників банку перед націоналізацією. В Ізраїлі ПриватБанк вимагатиме стягнути з Коломойського та Боголюбова 600 мільйонів доларів.

Раніше колишній топ-менеджер ПриватБанку Олександр Дубілет через суд оскаржив націоналізацію банку. Позов власника 2,7249% акцій установи розглядатиме Господарський суд Києва.

Також нещодавно повідомлялось, що розгляд законопроекту №2571, який серед іншого фактично забороняє повертати “ПриватБанк” його колишньому власникові Ігорю Коломойському, переноситься.

The post Націоналізація ПриватБанку: колишні власники подали 285 нових позовів appeared first on Народна Правда.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS